Aktualności

II Liga Kobiet: Pierwsze zwycięstwo w sezonie 2018/2019

Dnia 6 października 2018 r. zainaugurowano w Toruniu rozgrywki II ligi żeńskiej. Nasze zawodniczki: Emilia Maruszak, Amelia Wycichowska, Agata Wycichowska i Aleksandra Chołub zmierzyły się tego dnia z drużyną Luks Kusy Laskowice Pomorskie występującą w składzie: Julia Smykowska, Weronika Pilarska, Aneta Świerczyńska, Liliana Rujner, Joanna Pilarska.

Pierwsze trzy pojedynki należały do zawodniczek Gotyku Toruń. Amelia Wycichowska wygrała z Julią Smykowską 3:0, Aleksandra Chołub zwyciężyła także 3:0, swój punkt dorzuciła także Emilia Maruszak wygrywając 3:0 z Anetą Świerczyńską. Agata Wycichowska, po bardzo wyrównanym i emocjonującym pojedynku z Lilianną Rujner, przegrała ostatecznie 2:3 (8:11; 19:17; 11:7; 9:11; 4:11). Torunianki prowadziły w całym meczu 3:1.

W grach deblowych dziewczęta podzieliły się zwycięstwem. Emilia Maruszak i Amelia Wycichowska wygrały 3:1 z parą Smykowska/Rujner, zaś Aleksandra Chołub i Agata Wycichowska uległy 1:3 deblowi Pilarska/Świerczyńska.

Dalsza rywalizacja dziewcząt była fascynująca, bo determinację było widać po każdej ze stron, przy praktycznie każdym odbiciu piłeczki. Amelia Wycichowska uporała się z zawodniczką Pilarską (3:0). Dość zacięty był pojedynek Aleksandry Chołub z Julią Smykowską. Zwycięstwo należało jednak do zawodniczki gości. Ostatecznie Smykowska wygrała 3:1 (11:13, 12:10; 10:12; 7:11). Zabrakło trochę szczęścia, ale przede wszystkim "ogrania". Swój pojedynek przegrała także Agata Wycichowska z Anetą Świerczyńską 1:3 (6:11; 10:12; 11:8; 9:11). Zrobiło się nerwowo, ponieważ w tym momencie stan meczu to 5:4 dla torunianek. Do stołu podeszła Emilia Maruszak i zdecydowanie wygrała z Lilianą Rujner (3:0), a także z Julią Smykowską (3:0). Amelia Wycichowska wygrała ze Świerczyńską 3:0.

Zdecydowanie najwięcej emocji kibice zawdzięczają Agacie Wycichowskiej, która co prawda przegrała oba swoje mecze, ale zdobycz punktowa pokazuje, że były to wyrównane pojedynki.

Całe spotkanie zakończyło się szczęśliwie wynikiem 8:4 dla KS Gotyk Toruń.

13 STYCZNIA 2018 W NASZYM KLUBIE GOŚCILIŚMY DRUŻYNĘ OLIMPIA III GRUDZIĄDZ

3.01.2018 r. w naszym klubie gościliśmy drużynę Olimpia III Grudziądz. Podczas IV-ligowego spotkania zawodnicy KS Gotyk Toruń w składzie: Rafał Glica, Damian Iwanicki, Kacper Marchlewski oraz Jakub Maruszak, po niezwykle zaciętej walce pokonali swoich gości 8:6. Dzięki temu zwycięstwu nasz klub nadal pozostaje liderem tabeli IV Ligi. Gratulacje!

7STYCZNIA 2018 W LASKOWICACH POMORSKICH ODBYŁ SIĘ III WOJEWÓDZKI TURNIEJ KWALIFIKACYJNY MŁODZIKÓW I MŁODZICZEK

7 stycznia 2018 w Laskowicach Pomorskich odbył się III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodzików i Młodziczek, w którym wzięła udział dwójka naszych zawodników. Emilce Maruszak niewiele zabrakło do podium - po wytrwałej walce zajęła ostatecznie 5 miejsce w kategorii dziewcząt. Bartek Afrykański natomiast zakończył turniej na miejscu 13 wśród chłopców. Gratulujemy!

DERBY TENISA STOŁOWEGO POMIĘDZY KS GOTYK TORUŃ I ENERGA KTS III TORUŃ

04.11.17 po raz pierwszy w Toruniu odbyły się derby tenisa stołowego pomiędzy KS Gotyk Toruń i Energa KTS III Toruń. Po emocjonującej grze nasza drużyna wygrała spotkanie 8:0, tym samym umocniła się na pozycji lidera. Serdecznie dziękujemy kibicom za wspieranie naszych zawodników.

II WTK MŁODZIKÓW I MŁODZICZEK

29.10.17 odbył się II WTK Młodzików i Młodziczek. W turnieju wzięli udział nasi zawodnicy Emilia Maruszak i Bartosz Afrykański. Emilia dotarła do finału i po zaciętej walce uległa zawodniczce z Bydgoszczy zajmując drugie miejsce i awansując na Grand Prix. Bartek zajął 13 miejsce w kategorii chłopców. Gratulujemy sukcesów

MECZ IV LIGI POMIĘDZY DRUŻYNAMI KS GOTYK A KRAJNA II SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE

28.10.17 odbył się mecz IV Ligii pomiędzy drużynami KS Gotyk Toruń a Krajna II Sępólno Krajeńskie. Mecz, który odbywał się na sali w Sępólnie Krajeńskim zakończył się wynikiem 8:3 dla drużyny z Torunia. Nasza drużyna już kolejny raz zdobywa komplet punktów i jest niepokonana w lidze. Oby tak dalej :)

I WTK SKRZATÓW I SKRZATEK

5.10.17 odbył się I WTK skrzatów i skrzatek. W turnieju wziął udział Nasz młody zawodnik Jakub Krzyżanowski. Kuba zaprezentował się bardzo dobrze wygrywając 3 pojedynki i zajmując ostatecznie 7 miejsce w turnieju. Turniej wygrał faworyt Wojtek Szymczak IKTS Noteć Inowrocław, drugie miejsce Kamil Szypura z TG Sokoł Gniewkowo, a podium uzupełnił Julian Korzus z Energa KTS Toruń.

KOLEJNE ZWYCIĘSTWO NASZYCH ZAWODNIKÓW IV-LIGOWYCH

1.10.2017 w Chełmnie odbył się kolejny mecz IV Ligi pomiędzy KS GOTYK Toruń, a drużyną AGRO SIEĆ LUKS II Chełmno. Pojedynek był bardzo zacięty, jednak silniejsi okazali się zawodnicy toruńscy, wygrywając ostatecznie 8:5. Punkty dla naszej drużyny zdobyli kolejno: Kacper Marchlewski (2,5), Damian Iwanicki (2,5), Jakub Maruszak (2) oraz Rafał Glica (1). Gratulujemy trzeciej wygranej z rzędu!

IV LIGA – ZWYCIĘSTWO 8:0

30.09.2017 nasza IV-ligowa drużyna rozegrała mecz wyjazdowy przeciw UKS Świecie nad Osą. Zawodnicy KS GOTYK Toruń zdeklasowali swoich przeciwników, nie przegrywając żadnego meczu. Gratulujemy!

I WTK JUNIORÓW - NASZ ZAWODNIK NA PODIUM

19 września 2017 w Sępólnie Krajeńskim odbył się I WTK Juniorów. W turnieju wzięło udział trzech zawodników KS GOTYK Toruń: Kacper Marchlewski, Jakub Maruszak oraz Rafał Glica. Cała trójka znalazła się wśród najlepszej piątki zawodników turnieju, zajmując kolejno: Kacper - miejsce 3, Jakub - miejsce 4, Rafał - miejsce 5. Gratulacje!

LEKCJE POKAZOWE TENISA STOŁOWEGO

18 września 2017 - w Salezjańskiej Szkole Podstawowej w Toruniu w klasach 1-3 rozpoczęliśmy cykl zajęć z wychowania fizycznego. Naszym celem jest promowanie tenisa stołowego wśród najmłodszych i zachęcenie dzieci do aktywnego spędzania czasu. Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Zapraszamy inne szkoły do współpracy.

PODWÓJNE ZWYCIĘSTWO KS GOTYK TORUŃ

16 września 2017 odbyły się dwa mecze ligowe zakończone zwycięstwem naszych drużyn. W pierwszym ze spotkań (IV Liga) KS Gotyk Toruń podejmował na wyjeździe Olimpię Grudziądz. Nasi zawodnicy w składzie: Jakub Maruszak, Rafał Glica, Kacper Marchlewski oraz Paweł Jarząbkowski zwyciężyli 6:2 - pewnie deklasując rywali.

W kolejnym spotkaniu (VI Liga) nasza druga drużyna w składzie: Emilia Maruszak, Filip Wołodźko, Grzegorz Mrowiński i Bartosz Kazancow zmierzyła się na wyjeździe z Sokołem II Gniewkowo. Spotkanie zakończyło się wynikiem 8:1.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

I WTK KADETÓW - PODIUM DLA NASZEGO ZAWODNIKA

9 września 2017 w Chełmnie odbył się Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny w kategorii Kadet. Uczestniczyli w nim również zawodnicy KS GOTYK Toruń: Emilia Maruszak, Filip Wołodźko oraz Kacper Marchlewski. Wszyscy wykazali się niezmierną wolą walki, ale najwyższe miejsce - trzecie na podium - zdobył Kacper Marchlewski. Gratulacje! Całej trójce życzymy kolejnych sukcesów!

POKAZOWY TRENING w SP 16

9 czerwca 2017 - w tym tygodniu nasza młodzież wraz z trenerem Kazimierzem Wiszowatym odbyła pokazowy trening w Zespole Szkół nr 16 w Toruniu. Było mnóstwo zabawy, każde z przybyłych dzieci mogło spróbować swoich sił przy stole. KS Gotyk czeka na nowe talenty. Gwarantujemy świetną zabawę oraz miłą atmosferę na treningach. ZAPRASZAMY

LIFTING SALI TRENINGOWEJ

7 czerwca 2017 - nasza sala po małych usprawnieniach. Teraz nic tylko trenować i przygotowywać się do nowego sezonu

TRENING NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

29 maja 2017 - dzisiaj zamiast treningu na stołach trening fizyczny dla naszej młodzieży. Ciężko pracujemy i mamy nadzieję, że niedługo będą tego efekty.

TURNIEJ PREZYDENTA MIASTA BRODNICY

7 maja 2017 odbył się Turniej Prezydenta Miasta Brodnicy, w którym wzięli udział nasi zawodnicy. W kategorii chłopców (gimnazjum) pierwsze miejsce zdobył Jakub Maruszak pokonując w finale Patryka Lewandowskiego (Dekorglass Działdowo), a Kacper Marchlewski zdobył trzecie miejsce, pokonując w ostatniej grze Pawła Ciołkowskiego (Olimpia Grudziądz). Najmłodsza zawodniczka - Emilia Maruszak zajęła czwarte miejsce ulegając starszym od siebie rywalkom w kategorii Szkoła Podstawowa IV- VI. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

KS GOTYK TORUŃ NA RUN TORUŃ

30 kwietnia 2017 – Jacek Maruszak godnie reprezentował nasz klub na Run Toruń. Gratulujemy!

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA KADETÓW

23 kwietnia 2017 w Laskowicach odbyły się Mistrzostwa Województwa w kategorii Kadet. W zawodach wzięło udział trzech zawodników trenujących na co dzień w naszym klubie. Pomimo, że nie byli rozstawieni z najwyższymi numerami spisali się świetnie, zdobywając kilka medali. W turnieju indywidualnym zwyciężył Kacper Marchlewski przed Jakubem Maruszakiem (obaj wywalczyli awans do Mistrzostw Polski Kadetów), brązowy medal przypadł Pawłowi Jarząbkowskiemu. W turnieju deblowym Kuba z Pawłem zdobyli srebrny medal, ulegając w finale parze Lemański-Ciołkowski, natomiast medal brązowy zdobył Kacper w parze z zawodnikiem OLIMPII UNI Grudziądz Krystianem Adamczykiem. W grze mieszanej (mikst) bezkonkurencyjna okazała się para Jakub Maruszak-Wiktoria Adamska (EMDEK Bydgoszcz). Chłopcy spisali się świetnie. Gratulujemy awansu do Mistrzostw Polski i zachęcamy do jeszcze cięższych treningów, bo jak widać praca przynosi efekty.

KLUBOWA WIELKANOC

14 kwietnia 2017 - na zdjęciu młodzież trenująca w KS Gotyk Toruń wraz z Prezesem Klubu, opiekunami, sympatykami, a także głównym gościem świątecznego spotkania Szymonem Polaszkiem.

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA MŁODZIKÓW

8 kwietnia 2017 w Gniewkowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Młodzików i Młodziczek. Na zawodach świetnie zaprezentowała się Emilka Maruszak trenująca w naszym klubie. Emilka wraz z Zuzanną Dąbrzał zajęły drugie miejsce i zostały vice-mistrzami województwa Kujawsko-Pomorskiego. Gratulujemy!

LICENCJA KLUBOWA 007

3 kwietnia 2017 - przyznano nam licencję klubową w sezonie 2017/2018 - Numer 007 - James Bond by się nie powstydził :D

MEMORIAŁ W GNIEWKOWIE.

2 kwietnia 2017 odbył się Memoriał Prezesów T.G. "Sokół" Gniewkowo dh. Ryszarda Skowrońskiego oraz dh. Marka Jasińskiego w Gniewkowie. Młodzież trenująca w KS GOTYK Toruń osiągnęła satysfakcjonujące wyniki pod wodzą trenera Marcina Marchlewskiego. Oto wyniki w poszczególnych kategoriach: Skrzatki/Żaczki: Emilka Maruszak (2 miejsce); Młodzik i młodszy: Filip Wołodźko (miejsce 5-6) oraz Bartek Afrykański (miejsce 9); Kadet/Junior: Jakub Maruszak (miejsce 1), Kacper Marchlewski (miejsce 3), Paweł Jarząbkowski (miejsce 4), Miłosz Cichoracki (miejsce 5-6), Paweł Osmański (miejsce 13-16); Juniorki/Seniorki: Martyna Wojciechowska (miejsce 2). Gratulacje!